tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Kanseri Yenemeyen Minik Duru, Son Yolculuğuna Şapkası ve Bebeği İle Uğurlandı

Minik Duru kansere yenik düştü. Son yolculuğuna ise, şapkası ve bebeği ile uğurlandı. Çorum’da kanser ile mücadele eden ve bu mücadeleyi kaybeden 11 yaşındaki minik Duru Apraş tedavi görmekte olduğu Antalya’da hastanede hayata gözlerini kapadı.

Minik Duru Son Yolculuğuna, Şapkası ve Bebeğiyle Uğurlandı

Antalya’da Bahçelievler Ortaokulu 5’inci sınıfta öğrenim gören Duru Apraş’a, geçen sene lenfoma kanseri teşhisi konulmuştu. Ve yine Antalya’da Erol Olçok Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmeye başladı. Tedavi gördüğü sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe’nin ünlü yıldızı Robin Van Persie, Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun, sunucu Acun Ilıcalı gibi siyaset ve sanat dünyasının önde gelen birçok ünlü isimler minik Duru’yu ziyaret ettiler. Gördüğü tedavi nedeniyle hastaneden ayrılamayan Duru ise, bu süreçte hastanede süs ve hediyelik eşyalar yapmaya başladı. Bunun duyulmasıyla birlikte, Türkiye’nin ünlü isimleri minik Duru’nun tasarladığı süs eşyalarını almak için sıraya girerken bir yandan da, çektikleri ve yayınladıkları videolarla moral vermişlerdi.

Kırmızı Şapkası ve Bebeği Duru’yu Son Yolculuğunda Yalnız Bırakmadı

Duru Apraş, Ulu Cami’de düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine çok fazla kişinin katılmasıyla, son yolculuğuna kalabalık bir şekilde uğurlanan minik Duru’nun cenazesinde, gözyaşları sel oldu. Minik Duru’nun tabutunun üzerine ise, yanından hiç ayırmadığı kırmızı şapkası ve bebeği konuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir